HodowleReproduktorySuki hodowlaneMioty Wystawy Baza Chów i hodowla

Od 1.01.2012 obowiązuje nowa Ustawa o Ochronie Zwierząt, uniemożliwiająca rozmnażanie psów w celach handlowych. Pełny tekst: USTAWY.
Jednocześnie informujemy Państwa, że tylko metryka
(tu klikać) Związku Kynologicznego w Polsce (ZKwP) i wystawiony na jej podstawie wielopokoleniowy rodowód, daje gwarancję autentycznego pochodzenia psa, jak również daje możliwość uczestnictwa w licznie organizowanych wystawach w kraju i zagranicą. ZKwP the Polish Kennel Club, powstał w roku 1938. ZKwP jest jedynym stowarzyszeniem kynologicznym w kraju, będącym członkiem (tu klikać) Międzynarodowej Federacji Kynologicznej (FCI) z siedzibą w Thuin, Belgia. FCI powstała w 1911 roku, a rodowody nowofundlandów sięgają tego okresu jak również posiadają dalszą dokumentację z XIX wieku, z przodkami bezpośrednio sprowadzonymi z kraju pochodzenia rasy, czyli z Nowej Fundlandii, Kanada.
Zanim Państwo zdecydują się na kupno nowofundlanda prosimy zapoznać się z artykułami na podstronie: CHÓW I HODOWLA. Rodziców szczeniąt znajdą Państwo na podstronie SUKI HODOWLANE i REPRODUKTORY, o ile właściciele reproduktorów, należą do Klubu Nowofundlanda.
Zgodnie z Regulaminem ZKwP hodowca ma prawo wyboru reproduktora. Związek nie ingeruje w kojarzenia prowadzone przez hodowcę, ale tak kierownicy sekcji w Oddziałach jak i członkowie Zarządu Klubu udzielają wszelkich informacji i porad w wypadku, kiedy hodowca ma wątpliwości co do planowego krycia czy innych spraw związanych z hodowlą.

* * * * *

1. Opłacenie składki członkowskiej za rok bieżący, jest warunkiem koniecznym do korzystania ze wszystkich świadczeń Klubu: zamieszczenie informacji o hodowli, wpis na listę suk hodowlanych i reproduktorów, ogłoszenia o miotach.
2. Jeśli protokół kontroli miotu oraz karta miotu, nie zostaną dostarczone do V-ce Przewodniczącego Klubu d/s Hodowli od chwili osiągnięcia przez szczenięta 8 tygodni, ogłoszenie o miocie będzie usunięte ze strony. (Uchwały Zarządu Klubu z dnia 10.02.2009 wraz z poprawką przyjętą na Zebraniu Zarządu Klubu w dniu 30.11.2011.)
Adres: V-ce Przewodniczący d/s Hodowli, Elżbieta Kusińska-Leontiew, e-mail: ekl@onet.pl
Na ten adres należy przesyłać ogłoszenia (zapowiedzi) o miotach.

Ogłoszenia dla członków Klubu mających opłacone składki za rok bieżący, wynoszą 30 zł i będą one zamieszczone na stronie przez okres 3 miesięcy od daty urodzenia. Przedłużenie ogłoszenia (bez dopłaty) będzie możliwe po wysłaniu informacji do V-ce Przewodniczącego d/s Hodowli, że szczenięta nie są jeszcze sprzedane. Ogłoszenia o zapowiedziach miotu są bezpłatne, ale zostaną usunięte z zapowiedzi po 7 dniach od daty urodzenia się szczeniąt.
Opłaty za umieszczenie miotu na stronie, należy przesyłać na konto Klubu:
nr konta: 85 1160 2202 0000 0001 8690 1396 MilleniumBank, ZKwP ZG-Klub Nowofundlanda

Poniżej ogłoszeń o sprzedaży szczeniąt znajdą Państwo ogłoszenia dotyczące adopcji i sprzedaży nowofundlandów w różnym wieku, też szczenięta starsze od hodowców oraz inne ogloszenia. Zdarzają się sytuacje losowe, kiedy właściciel psa zmuszony jest do umieszczenia swojego dorosłego psa w Nowym Domu.

AKTUALNE ZAPOWIEDZI

www.helmowyjar.pl ,helmowyjar@helmowyjar.pl
tel. 694191678 lub 602637825
* *

ADOPCJA, INFORMACJE O MIOTACH W RÓŻNYM WIEKU oraz INNE OGŁOSZENIA.

Ogłoszenia o adopcji są pisane kolorem niebieskim, a pozostałe kolorem czarnym.

* * * * *

Dzięki pomocy OTOZ ANIMALS LUBLINIEC, które udostępniło swoje konto na wpłaty, możemy nadal pomagać innym psom znajdującym sie w schronisku do momentu znalezienia przez nie odpowiedzialnych właścicieli którzy zapewnią im szczęśliwe życie.
Dane do wpłat :
Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt
OTOZ ANIMALS
Inspektorat w Lublińcu
Bank Spółdzielczy
nr konta 35 8457 0008 2006 0081 7813 0001
z dopiskiem na utrzymanie psa o nazwie.....
NR KONTAKTOWY W SPRAWIE ADOPCJI
GOSIA: 793 147 805